|مؤسسه تخصصی آل یاسین|

emailآخرین رویدادها:  
  • آثـار ماندگـار 6
  • آثـار ماندگـار 5
  • رونمایی از کتاب شهیده ولایت
  • آثـار ماندگــار 4
  • آثـار ماندگــار 3
  • آثـار ماندگــار 2
  • اســوه تاریخ
  • آثـار ماندگـــار 1
adsپیوندها
امام خمینی
امام خامنه ای
archiveبایگانی
random-hadisحدیث تصادفی
سخنی از بهشت
adsاعلانـات
بازدید : ۲۳۱۱ بار

مصاحبه با مدیر مؤسسه تخصصی آل یاسین

حجت الاسلام و المسلمین سیدحسین محمدعلیزاده

سلام علیکم

سؤال. در مورد چرایی و ضرورت های تشکیل مؤسسه صحبت کنید که چرا با وجود مراکز فرهنگی و دینی به فکر تأسیس مؤسسه تخصصی افتادید؟

جواب. با توجه به منویات مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) در خصوص ادای تکلیف به نیازهای علمی و فرهنگی ملت و به جهت ارتقای سطح علمی طلاب، ایجاد و احیای روحیه پژوهشی در بین آنها، جهت دهی علمی به سوی کسب تخصص در رشته های کاربردی حوزوی.

س. درباره ماهیت ساختاری مؤسسه و روند شکل گیری آن و وضعیـت مؤسسه به لحـاظ قوانیـن جاری، توضیـح شما به عنــوان کسی که از اول تشکیل مؤسسه تا به امروز مدیر مؤسسه بوده اید قابل توجه خوانندگان این ویژه نامه خواهد بود؟

ج. ماهیت مؤسسه یک ماهیت علمی صرف به دور از هرگونه مسائل سیاسی و جنجال های آن می باشد  عده ای از  روحانیون برای تشکیل مؤسسه از حضرت آیت الله حاج سیدمحمد موسوی (دامت برکاته) امام جمعه محترم و محبوب شهرستان آران و بیدگل درخواست نمودند و ایشان با توجه به بینش وسیع و دغدغه ای که در این زمینه دارند از این طرح استقبال نموده و از همان ابتدا به توصیه معظم له یکی از اهداف مؤسسه را ارتقای سطح علمی طلاب به دور از مسائل حاشیه ای و یا سیاسی تعریف کرده ایم زیرا مسائل حاشیه ای ما را از نیل به اهداف عالیه که همان بالا بردن سطح علمیت طلاب عزیز می باشد باز می دارد.

س. یک سال از تشکیل مؤسسه می گذرد؛ با توجه به اهمیت نقش مؤسسه در ترویج فرهنگ دینی و اسلامی آیا در نیل به اهدافتان موفق بوده اید؟ اصولا این هدف ها کدامند و دامنه فعالیت های مؤسسه شامل چه مسائلی است؟

ج. با توجه به عمر کوتاه مؤسسه که حدود یک سال می گذرد ولی به حول و قوه الهی بالاتر از سطح انتظار خودمان و همچنین مؤسس محترم پیشرفت داشته ایم هم در جهت جذب طلاب و دانش پژوهان، هم اقبال عمومی نسبت به مؤسسه، و هم در بین نخبگان، اساتید و حوزه های علمیه توانسته ایم جایگاه خوبی را داشته باشیم. که این یک موفقیت بزرگ برای مؤسسه می باشد.

س. منابع مالی مؤسسه از کجا تامین می شود؟

ج. از وجوهات شرعی و هدایای خیرین محترم و خروجی های مؤسسه.

س. با توجه به عملکرد گسترده ای که از خدمات مؤسسه اشاره کردید برای آینده چه برنامه های مهمی دارید؟

ج. ما برای آینده برنامه های جامع تری داریم:

¨از جمله گسترش وسعت دامنه فعالیت مؤسسه در رشته های موجود

¨استفاده از اساتید مجرب و کشوری در  برخی رشته ها

¨یکسان سازی مدارک اخذ شده توسط دانش پژوهان مؤسسه با مراکز تخصصی زیر نـظر مرکـز مدیـریت حوزه هـای علمیـه کـاشان و قـم

¨ثبت سنوات تحصیلی دانش پژوهان در پرونده تحصیلی در مرکز مدیریت حوزه های علمیه کاشان و  قم

س. در پایان اگر نکته و سخنی برای خوانندگان مفید و مورد نیاز است را بیان کنید؟

ج. در پایان به حسب مصداق من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق بر خود فرض و واجب می دانم از کلیه عزیزان که ما را در این راستا کمک و حمایت می نمایند از جمله حضرت آیت الله حاج سیدمحمد موسوی (دامت برکاته) امام جمعه محترم و محبوب شهرستان آران و بیدگل و از خیرین محترم شهرستان مخصوصا آقای حاج ابوالفضل کریمشاهی که منزل خودشان را به مؤسسه اختصاص دادند تشکر و قدردانی بنمایم.

پشتیبانی